Düşünceler Hakkında Bilmek dünyanın en iyi dalış noktaları

Akdeniz havzasının en önemli dalış noktalarından biri ve Türkiye’nin dalış cenneti olan Kaş’ta, her seviyeye reva 30’un üstünde dalış noktası sizlere çağdaş batıklar, antika çağlardan kalma amforalar ve çapalar, geniş sualtı mağaraları, kayalık bangolar, duvarlar ve geniş bahir çayırları ile çok farklı ortamlar sunuyor… Kaş-Kekova Özel çokluk Himaye Kayranı’nın ensesi kalın Akdeniz sualtı fauna ve florası Kızıldeniz’den göç ederek havzaya yerleşmekte olan ”lesepsiyen” canlı türleri ile daha da zenginleşiyor.

Anchor Wreck;  Batığın adını kimse bimiyor, ortalama 150 almanak bir bedduaşap kargo gemisi. Dalış noktası adını batığın sert çapasından almış. İçerisinde hala balık adamlar aracılığıyla talan edilmemiş az bir kargo buluyor.

Kendini korumayı saksıarmış batıklardan biri bile Lundy batığıdır! Lundy batığı aldırmaz ve güvenli dalış eylemek talip herkesin tercih edebileceği bir dalış noktasıdır. 28 metrede süregelen bu gün batısık çok şu denli canlıya aşiyan sahipliği yapmaktadır.

Semereli resifleri, görkemli duvarları ve çizgiırı sayılır bir balık zenginliği ile Kaş çevresinde 30’dan bir tomar dalış noktası bulunmaktadır.

Son ikisi ise profesyonellere özel; kendini o noktada görüyorsan aha yeni bir nişangâh: Avrupa’nın en güçlü scuba diving rotalarını esrarkeşfetmek.

Serlıca bahir aktifları derya tavşanları, müren, mığrı, böcek eşkina balıklarından oluşmaktadır. Temizıntı dalışına uygundur. Ulaşım bot ile kaleköy limanından 2 dakikalık bir mesafededir. 2 ve 3 şans dalıcılara akla yatkın bir dalış noktasıdır.

İsviçre Alpleri’nin güneyindeki Lago del Naret, buz nişanları beyninde dalış yapabileceğiniz dünyadaki bilindik yekta tatlı deniz dalış noktası. Edebiyat da buz altı dalışı yetiştirmek isteyenler derunin bulunmaz bir punt sağlayan göle erişim yolları ancak temmuz ayının ilk haftasında açılıyor.

Dalış sırasında sürü halinde dolaşan Akya ve Turna balıklarına rastlamak hatta onlar ile yüzebilmek şansına iye olabilirsiniz.

Each itinerary will include at least two hotel recommendations for each location and one restaurant/cafe/pas recommendation for each meal.

9.) PADI ve SSI kabilinden eğitimleri dayamak talip dalış merkezleri ve eğitmenleri, eğer “tek hengâm CMAS eğitimi vermeyecekler ise” TSSF ile aralarında bir bağ olmamalıdır. TSSF bu dalış merkezlerini denetleyemez ve cezalandıramaz. Sav konusu vesair cümle dalış merkezlerini ve eğitmenlerini yetkilendiren ve yetiştiren son mertebe başarılı ve tecrübeli Türk Eğitimcileri ve Eğitmen Yetiştiricileri mevcuttur.

Biz çeşitli dalış eğitim bilimi sistemlerini özümleme fail üst düzem eğitmenleri ve kârletmecileri bünyemizde bir araya getirdik.

Rivayet odur ki evvelden Akdeniz kıyılarından güzeşte ticari gemilere taarruz etmek sinein korsanların pusuya yattığı bir koymuş burası.

Tepesi 24 metreden süregelen ve 37 metreye kadar devam eden dalış noktası; güzel kayaç manzaraları eşliğinde sert çok balık, böcek ve yılan balığına sülale sahipliği yapar.

Liman dalışının kazanımı daldığınız bölgede limanın çevreleyen dalgakıran etrafında oluşmuş birhayli bahir aktifsını izlem puntı bulabilmenizdir. 3-8 metrearalığında, SCUBA dalışları haricinde kalan zamanınızda maske-palet ve şnorkel ile bile bakmaya doyamayacağınız devamı için tıklayın bir sualtı dünyası vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *